בורמה ארץ המקדשים העתיקים.

 

 
טיול לסרי לנקה
 
מיאנמר / בורמה מכונה גם "הארץ המוזהבת" מאחר ונמצאים בה עשרות אלפי מקדשים מוזהבים, מדינה עם שלטון צבאי סוציאליסטי מיוחד, אשר מצד שני 90% מתושביה הם בודהיסטים וניתן למצוא בה מקדים ומנזרים רבים מימי תחילת חדירת הבודהיזם לעולם לפני אלפי שנים ועד היום.
יאנגון (רנגון) היא העיר הגדולה והחשובה ביותר בבורמה, ממוקמת במקום אסטרטגי וחשוב ביותר: האזור הפורה של שפכי הנהרות והדלתא של נהר האיורוואדי.|

טיול לבורמה ביאנגון וסביבתה:

מקדש השוואדגון

: סמל העיר והמדינה כולה והמקדש החשוב ביותר מבחינה דתית לבודהיסטים רבים בכל העולם. הבסיס הינו סטופה (מבנה בודהיסטי גדול בצורת פעמון) ענקית הנישאת לגובה 110 מטר- מהגדולות הקיימות כיום, מצופה כולה זהב ונראית מכל מקום בעיר, ביום ובלילה. לפי המסורת היא נבנתה לפני כ- 2,500 שנה ובה 8 משערות ראשו של הבודהה. במתחם עצמו עוד מקדשים וסטופות קטנים יותר וחשובים לא פחות.

מקדש צ'אוק-הטאטגי: מקדש פשוט כשני ק"מ מפגודת השוואדגון ובו פסל בודהה שוכב גדול ומרשים, אורכו 66 מטר והמיוחד בו בנוסף לפיסול המיוחד הוא העובדה שכפות רגליו משובצות מעבודות צדף מדהימות.
מקדש נגאר הטאטגי: בסמוך למקדש הצ'אוק טאטגי שוכן מקדש נוסף בו פסל בודהה יושב ענק בגובה 30 מטר המכונה גם "בודהה 5 הקומות" אשר מוקף גן מרהיב.
פגודת הסולה: על כביש ראשי במרכז העיר העתיקה נמצאת פגודה זהובה זו, יש הטוענים שבה נמצאת ציצית משערו של הבודהה, סביבה נמצאים קוראי כף יד, חלפני כספים, אסטרולוגים ומגידי עתידות שונים.
בגאן, עיר המקדשים העתיקים. שרידי העיר העתיקה הם מהאתרים הארכיאולוגיים העתיקים והחשובים באסיה וכל סביבתה הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. מעל 40 ק"מ של סטופות, פגודות ומקדשים מתקופות שונות, בעברה מעל 13,000 מבנים אשר חלקם נהרסו כתוצאה מרעידות אדמה ומלחמות פנימיות.
דרך מעולה לטיול בבגאן היא לטייל בכדור פורח מעל האיזור. 

 

מקדשיה החשובים:
מקדש שווזיגון: נבנה במאה ה-11 והוא הפעיל והמתוחזק ביותר באיזור.
מקדש טאטביניו: אחד המקדשיןם הבולטים בקומפלקס ובו פסל בודהה ענק.
מקדש אנאנדה: מהמקדשים המרהיבים והחשובים בקומפלקס ביום בנייתו במאה ה-12, בולט בשל ראשו הצבוע זהב ובולט למרחוק, במרכזו 4 דמויות בודהה מוזהבות בגובה 9 מטרים ויש אומרים שכאשר מסתכלים עליהן הבעת פניהם משתנה.

הר פופה: זהו הר געש גבוה הנמצא במרחק כשעה וחצי נסיעה מבגאן, ההר עומד בלב שטח מישורי רחב ידיים ונראה כפקק בלב השטח, בראש ההר מקדש יפה וחשוב ותצפית מרהיבה על כל האיזור, לפסגתו מגיעים באמצעות 777 מדרגות שנחצבו במיוחד.
בטיול בבורמה לא ניתן לראות את כל עשרות אלפי המקדשים אבל אלו החשובים שבהם שחובה לבקר, בכל עיר בבורמה יש עוד מקדשים ואתרים רבים נוספים, בעלי הסטוריה מיוחדת ואורח חיים שנשמר עם השנים.

למידע נוסף על טיולים לנוסע העצמאי בבורמה / מיאנמר צרו עימנו קשר east_travel@ymail.com.

 

טיולים מומלצים בבורמה:


טיול לבורמה - 9 ימים, 6 לילות

 
יעדי טיול: 
קטגוריות מאמרים: