מיאנמר / בורמה  – תרבות המשתמרת לאורך שנים.

 

 
טיול לסרי לנקה
 טיול במיאנמר (לשעבר בורמה) הינו כטיול חזרה בזמן לאסיה של פעם, הכבישים, כלי הרכב הישנים, עגלות השוורים המדשדשות על הכבישים הרעועים, המקדשים השמורים ובעיקר התושבים, וזאת בנוסף לנופים המרהיבים.
בבורמה חיות בהרמוניה כ- 135 קבוצות אתניות שונות, אשר שומרות על מנהגיהן, לבושם ותרבותם מאות שנים, וזאת למרות שהמדינה היא בעלת שלטון סוציאליסטי-אוטוריטארי. 
מפגש עם התושבים המקומיים הוא חווייה מעצימה במיוחד, האנשים תמיד מאירי פנים ושמחים לקראת התיירים הבאים לבקר אפילו במקומות הנידחים ביותר. סקרנים ומתעניינים לדעת על ארצות ומקומות אחרים בעולם אליהם לא יגיעו לעולם. במיאנמר ה"תייר" הוא האטרקציה של התושבים ולא להיפך, מה שהופך את חווית הטיול במדינה למיוחדת ביותר באסיה.
למעט הנזירים מרבית התושבים, גברים ונשים כאחד, מתהלכים ברחובות לבושים חצאיות ארוכות הקשורות למותניהם בצורה מוזרה. הגברים לבושים בלונגי הגברי, שהוא אחד המאפיינים הבורמזיים ביותר. הלונגי הוא פריט בעל שימושים רבים להפליא: הוא מאוד מתאים לאקלים החם של מיאנמר. באסיה לא נהוג ללבוש מכנסיים קצרים ולכן הלונג`י הוא פיתרון אוורירי, קל ונוח. הוא מגיע במידה אחת, מתייבש בקלות וניתן אפילו להתרחץ איתו. הבורמזים מאוד גאים בלונג`י שלהם
רוב התושבים הם בודהיסטים מקבוצות שונות וניתן לפגוש נזירים בודהיסטים בכל מקום, מקדשים רבים ופסלי בודהה שמורים ומטופלים בתנוחות וגדלים שונים.  חיי התושבים נעים סביב אמונות בודהיסטיות שונות וכך מנהגיהם ואגדות מקומיות רבות הקשורות לכל אתר הסטורי וקבוצה אתנית.
בבורמה מתקיימת אפילו קהילה יהודית קטנה אשר החלה במאה ה-19 עם עליית יהודים מהודו ואירן ובהמשך הגיעו אף יהודים מעירק, לאחר הקמת מדינת ישראל עלו רוב בני הקהילה לישראל ונשארו בה עשרות בודדות של יהודים, בינגון (רנגון) ניתן לבקר בבית הכנסת האחרון שנשאר שם.  (בתיאום מראש).
עם מיוחד עם תרבות אשר טרם נהרסה מתיירות מוגברת אשר חווית הטיול בבורמה מועצמת בזכותו.
למידע נוסף על טיולים לנוסע העצמאי בבורמה / מיאנמר צרו עימנו קשר east_travel@ymail.com.

 

יעדי טיול: 
קטגוריות מאמרים: