טיול להודו - עונות מומלצות

 

 
הודו
 
תת היבשת של הודו היא יעד שונה ומרתק לטיול, בשל גודלה העצום, מעל 3,000,000 קמ"ר ומיקומה הגיאוגרפי; בין קו רוחב 8º לבין 37º.  יש בה אזורי אקלים רבים ושונים, וניתן לטייל בה במהלך כל השנה, כשקר בצפון יורדים לדרום וכשחם בדרום עולים לצפון. קירבתה של הודו לקו המשווה הופכת את החודשים מאי- ספטמבר לחודשים החמים ואת החודשים אוקטובר- אפריל לחודשים הקרים. מבחינת הגשמים בהודו העונה הרטובה היא בין החודשים יוני- ספטמבר. בתקופה זאת תוקפות את המדינה סופות מונסון מלוות בלחות גבוה וגשמים עזים.
 
טיול להודו כדאי שיעשה בין מאי לספטמבר.
 
צפון הודו: איזור של נופים מרהיבים ביופיים של רכס הרי ההימלאיה, עם פסגות מושלגות, קרחונים, אגמים, עמקים פוריים, יערות ירוקים ונהרות.
החודשים המומלצים לטייל בצפון הודו הם ממרץ עד אוקטובר כאשר כדאי להתקדם צפונה בהדרגה עם התקרבות הקיץ.

מרכז הודו: זהו אזור הטיולים של הודו הקלאסית, ממדבר רג'אסטן הענק במערב, דרך אגרא ודלהי במרכז, דלתת נהר הגנגס הקדוש מורנאסי ועד כלכותה במזרח, ערים מגוונות, מקדשים ייחודיים ותרבויות שבטים עתיקים.
החודשים המומלצים לטייל במרכז הודו הם מנובמבר עד ינואר בהם הטמפרטורות יורדות ונעים יותר לטייל במדבר רג'אסטן.

דרום הודו: "ארץ" שונה מכל שאר הודו, התושבים שונים הן במראם והן בהתנהגותם, ארכיטקטורה מגוונת, אתרים ארכיאולוגיים מיוחדים ונוף ירוק ואקזוטי, וכמובן חופי הים המפורסמים.
החודשים המומלצים לטייל בדרום הודו הם מאוקטובר עד מרץ, בניגוד לשאר הודו "החורפית" האקלים בדרום הודו הוא הנוח והנעים ביותר במדינה.
 
למידע נוסף על טיולים מאורגנים לנוסע העצמאי צרו עימנו קשר east_travel@gmail.com.

-------------------------------------------------------------------------------------------
נושאים בדף זה : הודו, טיול להודו, מזג אוויר בהודו, עונות מומלצות לטיול להודו
יעדי טיול: 
קטגוריות מאמרים: