ויאטנם - דלתת המקונג

 


 
במהלך טיול לויאטנם אסור לוותר על סיור בדלתת נהר המקונג, דלתה ענקית הנמצאת בכל חלקה הדרומי של וייטנאם, ואחד מאזורי הטבע היפים ביותר בעולם כולו.
אזור דלתת המקונג מלא שדות אורז גידולי חקלאות רבים על שטח הקרקע הירוק שם מתפצל נהר המקונג לעשרות שלוחות הנשפכות אל הים.
ניתן לצאת לטיול של יום מסייגון אך מומלץ להישאר לפחות לילה אחד באחת הערים באזור הדלתה ולעשות מספר סיורים. באזור הדלתה הנרחב והפורה נמצאים שווקים צבעוניים, שווקים צפים מיוחדים אליהם מגיעים בשיט בתעלות הנהר הרבות, מהן ניתן לצפות בתושבים החיים מעל המים ומגיעים לסחור על גבי סירות גדולות וקטנות בשווקים הצפים.
העיר המרכזית של אזור דלתת המקונג היא קאנתו המהווה נקודת מוצא לסיורים בשוק הצף הגדול, שיט בתעלות הדלתה וטיולים בפרדסים ומטעי הפרי הטרופיים הרבים הגדלים בסביבה.
מי שממשיך  לטיול בוייטנאם וקמבודיה יכול להמשיך לעיר צ'או דוק אשר אף היא נמצאת בדלתת המקונג, זוהי עיירה קטנה ושקטה, פחות תיירותית אך בשל קרבתה לגבול עם קמבודיה ובתי המלון שבה נשארים ללון בה טרם המעבר בסירות מווייטנאם לקמבודיה.  כ-6 ק"מ מצ'או דוק נמצא הר סאם, ההר הבולט באזור הדלתה השטוחה מהווה נקודת תצפית יפה על רוב שטח הדלתה בדרום ועד קמבודיה בצפון ובבסיסו פגודה ומקדש חשובים.  אם כבר מגיעים עד להר מומלץ לעלות עליו לתצפית עם השקיעה. האזור סביב העיר שטוח ומתאים לטיולי רכיבה על אופניים בין הכפרים והשדות למעוניינים.
כ-50 ק"מ מצ'או דוק נמצא אתר חשוב: בא-צ'וק אשר בו התרחש בשנת 1978 טבח אכזרי של כ- 3,000 איש על ידי משטר האימים הקמבודי של הח'מר רוז, כיום יש שם אנדרטה לזכר הנרצחים.

לטיולים מאורגנים לנוסע העצמאי בויאטנם

ולבניית מסלול מדויק ומתאים באופן אישי צרו קשר east_travel@ymail.com

    או פניה דרך טופס האתר כאן

קטגוריות מאמרים: