טיול לסרי לנקה- מטעי התה בסרי לנקה

 


 
 
אחת האטרקציות המיוחדות במהלך טיול לסרי לנקה היא ביקור במטעי התה של סרי לנקה, מי לא שמע על "תה ציילון", ענף הייצוא המפורסם ביותר של המדינה, שטחי מטעים אינסופיים של תה נמצאים על רוב שטחה של סרי לנקה ובעיקר באזור נוארה איליה ניתן לראות את הנשים המקומיות, אשר עסוקות בקטיף עלי התה בשדות לתוך סלי נצרים קלועים, סלים אותם הן נושאות על ראשן. לאחר איסוף העלים בשעות הבוקר הן נושאות את הסלים בתוך שורות המטעים למפעל עיבוד התה להמשך התהליך.
 
תמונת קטיף תה בסרילנקה

הבריטים בתקופת שלטונם בסרי לנקה מאמצע המאה ה-19 הביאו לסרי לנקה את בני המיעוט הטמילי על מנת שייקטפו את התה בשדות הרבים, מאז הבריטים כבר עזבו אך המסורת של קטיף התה ועיבודו על ידי המיעוט הטמילי נשארו עד ימינו.
הנשים אחראיות לקום עם בוקר ולקטוף את עלי התה הטריים, ולהביאם למפעלי העיבוד הנמצאים בקצות השדות, מפגש עם הקוטפות הוא חוויה מרתקת במיוחד במהלך הטיול.
ביקור במפעל אפשרי בחלק מהמקומות והוא חוויה מרתקת לא פחות, ניתן לבקר בהם רק בסיור מודרך בו לומדים על תהליך עיבוד העלים והפקת סוגי תה שונים, עלי התה מגיעים למפעל ועוברים תהליך מהיר של ייבוש וייצוב העלים, גלגולם וחמצונם בדרך טבעית עד קבלת סוג וצבע התה הרצוי.
למעשה כל סוגי התה: שחור, ירוק או לבן, מקורם באותו צמח וההבדל ביניהם הוא תהליך העיבוד השונה לאחר הקטיף. בטיול מודרך במטעים ובמפעל ניתן להכיר את ההבדלים בין התהליכים השונים. בצמוד למפעל נמצאת בדרך כלל חנות תה בה ניתן לטעום מהסוגים השונים.

להכנת מסלול טיול הכולל ביקור במפעל תה צרו קשר.
 
מסלולים מומלצים לסרילנקה
 
 
טיול לסרי לנקה הקלאסית - 10 ימים, 7 לילות
 
טיול לסרי לנקה הקלאסית - 12 ימים, 9 לילות
 
קטגוריות מאמרים: