צפון ויאטנם - מידע למטייל בצפון ויאטנם

 


 
 
בנוסף להיסטוריה הארוכה של צפון וייטנאם יש בה נופים משגעים, בצפון מזרח וייטנאם נמצא מפרץ האלונג (האלונג-ביי): מפרץ הנפרש על כ- 1,500 קמ"ר ובו מעל 3,000 איים קטנים המבצבצים בשלל גדלים וצבעים מתוך המים עם נקרות, מערות וצורות שהטבע בלבד מסוגל לעצב.   המפרץ אף הוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית לשימור. טיול במפרץ האלונג חייב לכלול שיט במפרץ, בשל גודלו ורווגוניותו מומלץ לטייל בו בשיט כולל לינה על מנת להגיע למקומות הרחוקים והמעניינים יותר. בשעות הבוקר המוקדמות כאשר הערפילים נמוכים המראה הנגלה לעין מיסטי ומיוחד.  בין נופי הקדם המיסטיים נמצאים כפרי דייגים אשר צפים על המים, תופעה מרתקת של בתי עץ הבנויים על רפסודות עליהן מקיימות משפחות שלמות חיי כפר.
טיול לויאטנם מערבית למפרץ האלונג ולהאנוי נמצא את מחוז סון-לה ההררי בו כפרים קטנים וציוריים אשר נמשך עד הגבול הצפון מזרחי עם לאוס, שם בעמק קרוב לגבול נמצאת העיירה דין ביין פו בה התקיים בשנת 1954 הקרב האחרון והמכריע במאבק הוייטנאמים בצרפתים, במהלך טיול בוייטנאם מומלץ להישאר שם לילה.
עדיין בצפון מערב, קצת מחוץ למסלול הרגיל, נצא אזור פונג טו, זהו איזור עם הרבה מסלולי טרקים בצפון וייטנאם, שבטי הרים ססגוניים ונופים חקלאיים ירוקים אשר עדיין מעבדים את האדמה בשיטות המסורתיות, למי שיש זמן במהלך הטיול בוייטנאם מומלץ להגיע לאיזור זה.
כל ההרים בצפון וייטנאם ממזרח למערב הם מושבם של מעל 50 שבטי הרים ומיעוטים, בכל סוף שבוע מתרכזים מכל הכפרים בני ובנות השבטים בלבושם המסורתי לשני ימי שוק צבעוניים וססגוניים, בימים שבת וראשון. באיזור העיר המרכזית באיזור: סאפה אשר נבנתה על ידי הצרפתים אשר שלטו באזור בשנות ה-20 של המאה הקודמת, העיר הפסטורלית והציורית הנמצאת בגובה 2,000 מטר.  אם נמצאים בטיול בסביבה בימים אלו אסור להחמיץ את שוק יום שבת של סאפה המכיל שלל עבודות מלאכת יד ססגוניות וביום ראשון שוק השבטים הגדול והססגוני ביותר באיזור המתקיים בבאק הא הסמוכה.     בימים אחרים מתקיימים שווקים קטנים יותר ועדיין יפים בכפרי הסביבה. 
אין ספק שאוהבי הטבע והנופים יוכלו לטייל באיזור צפון וייטנאם ימים רבים, בין אם בטרקים, טיולי ג'יפים או טיול מאורגן פרטי. 

למידע נוסף על טיולים מאורגנים לנוסע העצמאי בויאטנם
ולבניית מסלול מדויק ומתאים באופן אישי צרו קשר east_travel@ymail.com
או פניה דרך טופס האתר כאן
קטגוריות מאמרים: