הודו טיול - ורנסי הקדושה

 

טיול להודו
 
 

במהלך טיול בהודו רוב המטיילים נוהגים להגיע לעיר רנאסי, עיר קדושה וקסומה על שפת נהר הגנגס הקדוש להינדים, רבים מכנים אותה "הודו האמיתית".

בעיר זו חולם כל אחד מדת ההינדו להשרף עם מותו, לכן ניתן למצוא בה מבוגרים רבים הממתינים ליום מותם ומתכוננים לעולם הבא, מחזה עצוב ומרשים ביותר.  סיור בורנסי בין הסמטאות החשוכות והצפופות של העיר העתיקה מגלה עולם ומלואו של מקדשים קטנים, פסלי אלים שונים ומשונים בינות לפרות הרבות המטיילות בהן בחופשיות, כמו גם שווקים מעניינים כשוק הפרחים ושוק המתוקים המצופים נייר כסף ועוד הפתעות מעניינות.
אחת החוויות העמוקות יותר שיש לעשות בטיול בורנאסי היא לרדת מוקדם בבוקר אל נהר הגנגס לצפות באלפי ההודים היורדים לטבול בנהר, כל אחד בטקס פרטי משלו, מגיעים לשם סאדואים ובאבות המרוחים באפר וצבועים בצבעים שונים, עובדי כל האלים ההודיים. ליד הנהר אף מצויים המקומות בהם שורפים את גופות המתים בטקס מיוחד אותו מומלץ לראות תוך כדי שיט על הנהר, הגופות מכוסות תכריכים מובלות אל הנהר, מוטבלות בנהר ולאחר טקס קצר שורפים אותן על מזבח קטן.
עוד ליד הנהר נמצאים אנשי המכבסות- המכבסים את הבגדים במי הנהר ותולים לייבוש בסדר מופתי על מדרגות הגהאט, מראה צבעוני מרהיב במיוחד.
סיור בורנאסי משאיר חותם עמוק על המטייל בהודו, עיר קסומה, מיסטית ומיוחדת שאין כמוה בעולם.

לפרטים נוספים על טיול להודו -  צרו קשר.  East_travel@ymail.com
 
נושאים משלימים  טיול לצפון הודו
קטגוריות מאמרים: