ויאטנם - סאפה – שבטי ההרים

 


 
 
התרבות הוייטנאמית היא מהעתיקות בדרום מזרח אסיה, ממצאים ארכיאולוגיים מוכייחם כי הייתה מאוכלסת עוד מתקופת האבן הקדומה, עדויות קיימות לכך שהייתה תרבות קדומה בוייטנאם עוד משנת 2,000 לפנה"ס. אחד האזורים המעניינים ביותר במהלך טיול לויטנאם הוא ללא ספק אזור סאפה, על רכסי ההרים בצפון ויטנאם חיים להם עשרות שבטים שונים אשר עדיין מקיימים אורח חיים מסורתי וייחודי לכל אחד מהם, לכל שבט לבוש צבעוני המיוחד לו, כדאי לצאת לטיול בהרים לראות את תושבי השבטים בסביבתם הטבעית, בנופי ההרים המרהיבים: עמקים צרים בשלל צבעי הטבע, טרסות חקלאיות אינסופיות, מעברי הרים מפותלים, נהרות עם מים צלולים ויערות רבים.
סאפה אשר ב ויאטנם הינה עיירה ציורית מקסימה הממוקמת בלב הנוף ההררי של כפרי השבטים, אפשרויות הטיול אליה ולסביבתה מגוונים ובתכנון טיול פרטי ניתן להגיע למקומות שטיול מאורגן מדלג עליהם לפעמים, יוצאים ברכבת לילה מהאנוי בנסיעה בת כ-10 שעות, הנוסעת דרך נוף מרהיב של גבעות מעובדות והרים מיוערים עם כפרים קטנים עד תחנה אחת לפני הגבול עם סין, בעיירה לאו קאי אשר ממנה  ממשיכים בנסיעה ברכב לסאפה עצמה המהווה בסיס לטיולים שונים.
מסאפה ניתן לצאת לטרקים רגליים בין ההרים, ברכב צמוד עם נהג ומדריך מקומי, ליהנות מהנופים הירוקים והאוויר הצח יחד עם ביקור  בכפרים שונים על מנת לראות מקרוב את אורח החיים המסורתי של שבטי ההרים.

השווקים: כמעט מדי יום מתקיימים שווקים שונים באחד הכפרים, היפים והמיוחדים שבהם הוא השוק בקאן-קאו המתקיים מדי שבת ומכונה גם "שוק האהבה", אליו מגיעים צעירים וצעירות רווקים במיטב תלבושותיהם המסורתיות בנסיון למצוא את אהבתם העתידית.  שוק נוסף מתקיים בבאק-הא מדי יום ראשון אליו מגיעים מכל הכפרים והשבטים בלבושם המסורתי לסחור במיטב תוצרתם.  בנוסף מתקיימים בכל כפר בימים ארים שווקים קטנים יותר.

 
לתכנון ובניית טיול לצפון ויטנאם המשלב את סאפא צרו קשר: east_travel@ymail.com
או פניה דרך טופס האתר כאן
 
מסלולים מומלצים:  טיול לויאטנם 12 ימים 9 לילות
.

נושאים: תרבות וייטנאמית מידע למתכנן טיול לויאטנם

קטגוריות מאמרים: