ויאטנם - אוכל וקולינריה למטייל בויאטנם

 


 
 
האוכל בוייטנאם
מעטות המדינות בעולם אשר יכולות התפאר במטבח עשיר ומגוון כמטבח הוייטנאמי, ומה הפלא? את השפעותיו הוא שואב משלוש מעצמות קולינריות - סין, הודו וצרפת. התוצאה: חגיגה שלא נגמרת!
נהרות, חופים ודֶלתות, הרים והג'ונגלים, בשילוב חריצותם של הוייטנאמים מספקים מגוון אדיר של פירות, ירקות, דגים, פירות ים ושפע של חיות ציד ומשק. אשר בצירוף השפעתן של שלוש מעצמות קולינריות אשר שלטו בה: סין, הודו וצרפת - הופכים לחגיגת אוכל גדולה.
טיול לויאטנם יפגיש אותנו עם מטבח עשיר טעים ומרתק
בארוחה הוייטנאמית יש ארבע מנות: אורז לבן מאודה, תערובת של עלים ועשבי תיבול טריים, מנה רטובה ומנה יבשה.
אורז תמיד המרכיב העיקרי בכל ארוחה, בוקר, צהריים וערב ואותו משלימים תזונתית מרכיבים שונים בכל פעם עם ירקות ועשבי תיבול טריים. לצידם תופיע המנה הרטובה: מרק כלשהו, לעיתים רק עם ירקות ולפעמים עם בשר או דג. המנה היבשה מורכבת מבשר, דג או פירות ים מוקפצים עם ירקות או מבושלים ברוטב.
השילובים והתבלינים משתנים מאיזור לאיזור וקבוצה אתנית אתנית אחת לאחרת.
הגשת האוכל ואכילתו המסורתית הם לשים את כל המרכיבים פרוסים על השלחן וכל אחד יכול להכין לעצמו את השילוב הרצוי באותה ארוחה.
כרוב המקומות במזרח הרחוק נעזרים במקלות אכילה סיניים, אך להבדיל משאר המזרח בוייטנאם נהוג לפרוש על היד נייר אורז, לשים עליו בעזרת מקלות האכילה את האוכל, לגלגל ולאכול.  או לטגן את ה"סיגר" ולהכין את ה"ספרינג רול" המפורסם.
מאכלי הרחוב המהירים רבים וטובים, האהובים ביותר הם מרק האטריות המוגש בתוך ציר עצמות ומעט בשר וירקות,  וכהשפעה מהתקופה הצרפתית יש דוכני סנדוויץ' בגט עם פטה כבד (בדרך כלל כבד חזיר) וחמאה,  אך ניתן לבקש גם עם גבינה מותכת, חמאת בוטנים או ביצה.
במסעדות ניתן למצוא גם סטייקים בסגנון צרפתי, יוגורט, קרם ברולה וכן מסעדות הודיות רבות ובשווקים פירות טרופיים טריים ועוד הפתעות.
בטיול מלווה במדריך מקומי או מאורגן המדריך יספר מה מרכיבי המנה אשר מוגשת במידה ומבקשים.
 
לבניית מסלול מדויק ומתאים באופן אישי צרו קשר east_travel@ymail.com
או פניה דרך טופס האתר כאן
קטגוריות מאמרים: