נפאל - קטמנדו והסביבה

 


 
 
קטמנדו שוכנת למרגלות הרי ההימלאיה היא אחת הערים היפות והמעניינות בהן נתקלים במהלך טיול למזרח הרחוק, בקטמנדו ניתן לפגוש שילוב מרתק של ישן מול חדש, המרכז העתיק על הסמטאות הצרות בהן עדיין ניתן למצוא את הנשים כובסות בברז המשותף ל השכונה ליד חנויות בעלי מלאכה קטנות וילדים רוחצים בקערה קטנה בפתחו של הבית, ובסמוך מקדשים מרשימים, צבעוניות, מסעדות ומקומות לינה מודרניים ומיוחדים בפני עצמם.

טיול לנפאל , בין אם יהיה כתוספת לטיול בהודו ובין אם יהיה בנפאל בלבד עובר דרך קטמנדו-בירת נפאל.
סיור בקטמנדו יכלול ביקור באיזור הטאמל: רובע עמוס, רועש ותוסס בו ניתן למצוא הכל, מחנויות רבות, מסעדות, חיי לילה מגוונים וסוכנויות המארגנות טיולי הרים רגליים (טרקים) בהרים.
אחת האטרקציות החשובות ביותר בקטמנדו הינה כיכר דורבאר, בתרגום פשוט "כיכר הארמון", הכיכר נמצאת בלב העיר העתיקה ובה מעל 50 מקדשים ומבני תפילה מתקופות שונות, וכן ביתה של הקומארי: "האלה החיה"; ילדה קטנה אשר נבחרת לתפקיד עד הגיעה לבגרות ואז תוחלף בילדה אחרת.
מקום מעניין נוסף הוא סוויאמבונאט: "מקדש הקופים"; ממקדש זה אשר מספר קבוצות קופים הפכו אותו לביתן תצפית מעולה על כל רחבי עמק קטמנדו הפורה, בקצה גרם מדרגות ארוך נמצאת סטופת הזהב המרשימה וכמעט תמיד ניתן לראות שם טקס דתי כלשהו.
בסמוך  לקטמנדו נמצא מקדש פשופטינאת: זהו אתר עליה לרגל הינדי הקדוש ביותר בנפאל, בדומה לורנאסי בהודו גם במקדש זה מתקיים טקס שריפת הגופות, יש בו מבנים מיוחדים לשריפת הגופות, סאדואים חצי עירומים צבועים לבן הטובלים במים, מבנים עתיקים, מקדשים קטנים ומבני תפילה וטקסי שריפה על הנהר.

 

מקום נוסף אותו אסור להחמיץ במהלך טיול לקטמנדו הוא ביקור בסטופת בודנאהאת, זוהי הסטופה הגדולה בנפאל ואחת הגדולות בעולם, הסטופה משמשת למקום עליה לרגל לפליטים מטיבט ניתן לפגוש בה מאמינים טיבטים המקיימים מסביבה טקסים טיבטיים מעניינים.
לסיום סיור בקטמנדו ניתן לקנח בביקור בבהקטפור: עיר הבירה העתיקה של נפאל אשר שמרה על צביונה המסורתי והשקט עם רחובותיה הפתוחים והכפריים, גלריות אומנים יפות וארמון מלכותי עתיק "ארמון 55 החלונות" – ניגוד מושלם לקטמנדו הרועשת והתוססת.

למידע נוסף על טיולים מאורגנים לנוסע העצמאי בנפאל צרו עימנו קשר east_travel@ymail.com.

נושאים נוספים: טיול להודו ונפאל
קטגוריות מאמרים: