שמורות הטבע של סרי לנקה

 
בסרי לנקה כמאה איזורי טבע מוגנים.
כבר לפני כאלפיים שנה הוכרזה בסרי לנקה שמורת הטבע הראשונה בהיסטוריה.
היום יש כבר בסרי לנקה כמאה אזורי טבע מוגנים, שמורים מהרס הטבע על ידי ההתקדמות הטכנולוגית של בני האדם.
חובבי הטיולים והטבע לא יוותרו על כמה מהשמורות המוכרות יותר במסגרת טיול לסרילנקה .

שמורת טבע בסרי לנקה

סקירה של שמורות הטבע המובילות בסרי לנקה
.
סרילנקה שמורת יאלה:


נמצאת בדרום מזרח סרי לנקה והיא מהגדולות באי הן בשטחה והן בכמות אוכלוסיית החי והצומח שבה, עשרות נמרים מזן ייחודי חיים בה לצד פילים, צבאים, בופאלו, סמבר, תנינים ומיני ציפורים רבים, הנוף מזכיר סוואנה אפריקאית עם אגמים ונוף סלעי מעניין. במהלך טיול ג'יפים מאורגן בשמורת יאלה מגיעים למקומות נסתרים בהם ניתן לחוות נופי טבע פראיים ובעלי חיים נדירים וייחודיים.
.
סרילנקה שמורת הורטון:

במרכז חלקה הדרומי של סרי לנקה ממוקמת שמורת מישורי הורטון אשר נמצאת על רמה בגובה מעל 2,000 מטר ובה יער מהעתיקים בעולם אשר נראה כאילו יצא מהאגדות, שרכי ענק, אגמים בערפל ועדרי איילים רועים לצד נמרים וכן זן ייחודי של קופים חי בה. באיזור כולו מסלולי טיול רבים מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות, בין השאר מסלול הטיול המפורסם ביותר לנקודה הקרויה "סוף העולם", מסלול הליכה בן 8 ק"מ, כ-3 שעות הליכה אשר מגיע לקצהו הגבוה של מצוק בגובה של 870 מטר לתצפית מרהיבה על השמורה, ניתן להמשיך 3 ק"מ נוספים לתצפית על מפלי מים מרשימים. ניתן לעשות בשמורה גם טיולי אופניים, טיול ג'יפים וכל מסלול רגלי נוסף.
.
סרילנקה שמורת מינאריה וסינהרגה:

לא רחוק מדמבולה ממוקמת שמורה יפה זו: שריד אחרון ליער הגשם אשר כיסה בעבר את כל סרי לנקה, בשל צמרות העצים הגבוהים, הנישאים לגבהים מעל 40 מטר, יש בשמורה צל רוב שעות היממה, מה שמהווה בית גידול ענק לסחלבים נדירים, שרכים סבוכים ומאות מיני עצים, צמחיה מיוחדת ומגוונת זו היא גם בסיס לעדר פילים נדיר מהאחרונים החיים ביער גשם כזה, קופים, איילים, נמרים, נחשים וציפורים רבות, בעזרת מדריך מתאים אפשר לצאת לסיור חווייתי במיוחד בג'ונגל מיוחד זה.
.
שמורות נוספות בסרי לנקה:
 
שמורת טבע נוספות פזורות ברחבי סרי לנקה כשמורת וילפאטו הגדולה בצפון מערב סרי לנקה בה מטיילים בטיול ג'יפים, או שמורת הרי הנוקלס המיועדת לטיפוס מצוקים, טרקים וטיולים רגליים בסרי לנקה וכפרים עתיקים. ושמורות מחוזיות קטנות יותר.
 
לבניית מסלול מדויק ומתאים באופן אישי צרו קשר
------------------------------------------------------------------
מסלולים נוספים לדוגמה:
 
טיול לסרי לנקה מסלול סרילנקה הקלאסית 9 לילות
קטגוריות מאמרים: