בורמה / מיאנמר - אגם אינלה.

 

 
טיול לסרי לנקה
 
טיול לבורמה (מיאנמר) לא יהיה שלם ללא ביקור באחד מאתרי הטבע היפים והמיוחדים ביותר שיש לה להציע: טיול לאגם אינלה. הממוקם במרכז מיאנמר וטמן בחובו מספר אתרי חובה למטייל.

אגם אינלה ממוקם במרכז מיאנמר, אורכו כ-22 ק"מ ורוחבו 11 ק"מ, סביבו נמצאים כפרים קטנים שתושביהם מתפרנסים בעיקר מדיג וחקלאות מיוחדת בתוך האגם, מי האגם רדודים מאד והמקומיים פיתחו שיטת דיג ושיט מיוחדת, בנוסף יש בו גנים צפים ואטרקציות נוספות המיוחדות לטיול בבורמה.


דייגי הרגל באגם אינלה:  בגלל המים הרדודים דייגי האגם פיתחו שיטות מיוחדות על מנת ללכוד את הדגים: הם נעים בסירות צרות וארוכות ללא מנוע באמצעות משוט ארוך אותו הם משקיעים במים עד הקרקעית ודוחפים את הסירה באיטיות, על הסירה יש להם פעמון-דייג: רשת דייגים העוטפת מבנה במבוק הבנוי בצורת פעמון אשר כאשר הוא מושלך למים הדגים נלכדים בו.

חקלאות צפה: באגם אינלה פותחה חקלאות מיוחדת, גנים ו"שדות" חקלאיים אשר צפים על מי האגם, מעל גבי רפסודות עץ שתלו ערוגות של ירקות וצמחים נוספים אוהבי מים.

בתים על כלונסאות: בשטח האגם מבנים רבים הבנויים על כלונסאות, בתי תושבים ודייגים, בית מלון ומנזרים. ההגעה אליהם היא כמובן באמצעות סירות קלות.

מנזר החתולים המקפצים: באחד המנזרים אשר על האגם, המוכר בכינויו "מנזר החתולים המקפצים", נמצאת אחת האטרקציות המעניינות, הנזירים החיים במקום אילפו את החתולים לבצע פעלולים שונים כקפיצה לגובה וניתורים דרך חישוקים.


מקדש עתיק (אינדיין):  על אחד מחופי האגם נמצאים שרידי מקדש עתיק, הליכה קצרה מהחוף לתוך הג'ונגל הטרופי מגלה מאות שברי פסלים, ראשי בודהה ושרידי פגודות מהמאה ה-16.
 על גדות האגם יש גם שוק יום ססגוני ביותר אליו מגיעים תושבי הכפרים מסביב לאגם על מנת לסחור בתוצרתם וכן בית ספר מקומי לכפריי האגם.

פסטיבל: לקראת סוף עונת המונסון בסביבות ספטמבר-אוקטובר מתקיים על האגם פסטיבל צבעוני ושמח ביותר, במהלכו מוצאים מהפגודה החשובה באגם ארבעה פסלי בודהה העוברים בסירה מיוחדת בין הכפרים, מתקיימות תחרויות שיט באמצעות רגל ובנות האגם בתלבושות מלכותיות מסורתיות מעודדות מתוך סירות. מומלץ ביותר.
 
 
למידע נוסף על טיולים לנוסע העצמאי בבורמה / מיאנמר צרו עימנו קשר east_travel@ymail.com.

 

טיולים מומלצים בבורמה:


טיול לבורמה - 9 ימים, 6 לילות

 
קטגוריות מאמרים: