הודו - הדמוקרטיה הגדולה בעולם

 

 


 
 
הרפובליקה של הודו
מיקום : הודו  מדינה בדרום מזרח אסיה הנמצאת ברוב תת היבשת ההודית. הודו גבולות: הודו גובלת בפקיסטן במערב, בנפאל, בבהוטן ובסין בצפון-מזרח ובבנגלדש ובמיאנמר במזרח.
הודו שטח ואוכלוסיתה: הודו היא המדינה השביעית בגודלה בעולם בשטחה והשנייה בעולם בגודל אוכלוסייתה (לאחר סין).
אוכלוסיית הודו מונה יותר ממיליארד בני אדם הדוברים למעלה ממאה שפות שונות. כתוצאה מכך הודו היא גם הדמוקרטיה הגדולה ביותר בעולם. אורך קו החוף של הודו באוקיינוס ההודי הוא למעלה מ- 7,000 קילומטרים. הודו זכתה בעצמאות בשנת 1947, לאחר מאבק מתמשך, אלים בחלקו. להודו חשיבות תרבותית ודתית רבה. ההינדואיזם, הסיקיזם, הבודהיזם והג'ייניזם מקורם כולם בהודו. ב טיול מאורגן בהודו נהנה מהקסם של המדינה המושכת אליה מיליוני תיירים בכל שנה. נבקר בשווקים ובדוכני רחוב ססגוניים, מבנים מרשימים, מקדשים ודתות שונות, טקסי פולחן מעניינים וברחובות הערים הגדולות ההומות בני אדם. נ
טיול להודו יפגיש אותנו  מקרוב את התרבות העשירה והעתיקה של הודו, את הדתות ופולחני הדת השונים המתקיימים בכל מקום ואת האומנות ההודית המרשימה. נבקר בפאר היצירה האדריכלית- הטאג' מאהל ונתרשם מארמונות ומבצרים מרהיבים. עיר הבירה של הודו היא ניו דלהי. המטבע הלאומי הוא רופי הודי והשפה המדוברת היא הינדי.
רוב המטיילים משלבים טיול בהודו עם ביקור במדינות הקרובות אליה
ומשלבים בד בבד טיול למיאנמר היא בורמה לשעבר, טיול לנפאל טיול לסין .
בהודו כמה אתרים מרכזיים שחובה לבקר בהם: * ניו דלהי: עיר הבירה של הודו, המשמשת נקודת פתיחה לטיול בהודו. דלהי משלבת בתוכה תרבויות רבות, קניות זולות, אוכל מגוון ואטרקציות לכל הגילאים. העיר נחלקת לשני אזורים שונים. בדלהי החדשה מבנים מודרניים, שגרירויות מכל העולם, שפע מרכזי קניות וגנים מטופחים. דלהי הישנה, המוקפת חומות, משלבת צבעים, טעמים, ריחות, ומבנים כגון מסגנים ומבני פאר. * טאג' מאהל : האתר התיירותי ביותר בהודו ואחד מפלאי תבל. המבנה, השוכן בעיר אגרה, נבנה על ידי הקיסר שה ג'אן לזכר אשתו מומטאז מהאל. עד היום המוזוליאום העצום נחשב כפאר היצירה הארכיטקטונית. במשך עשרים שנה צבעו את המבנה בלבן. לאורך שעות היום ניתן לראות כיצד המבנה משנה את צבעו בהתאם למיקומה של השמש. השתקפות המבנה באגם הוא חיזיון מרהיב. * אמריצר: משמש כמרכז הרוחני של בני כת הסיקים. במרכז נמצא אחד המקדשים החשובים ביותר של הכת, "מקדש הזהב" שנבנה במאה ה-17. במקדש נמצאים לוחות זהב והספר הקדוש, שהוא הספר החשוב ביותר באמונתם של הסיקים. המקדש הוא המבנה המרכזי וסביבו מספר מבנים ובריכת האלמוות. במקדש אומנות הינדית ומוסלמית. הדהרמסלה משמש מקום לינה עבור העולים לרגל המגיעים למקדש.
* פושקאר: ליד האגם הקדוש פושקאר, שוכנת עירו של האל בראמה. על גדות האגם, שנוצר לפי המיתולוגיה ההינדית נוצר על ידי פרח הלוטוס שנפל מחיקו של האל בראמה, מבצעים מאמינים הינדים טבילות טהרה וטקסים דתיים. בעיר נמצא גם שוק אומנים צבעוני ומעניין. * ג'ייפור: עיר הבירה של חבל רג'אסטן,ואחת הערים המעניינות ביותר בהודו. העיר מכונה גם "העיר הוורודה" בשל הצבע הורוד של אבני החמר מהם בנויה העיר העתיקה. ארמון הרוחות שנמצא בעיר הוא מבנה בן 5 קומות המשקיף על רחובה הראשי של העיר.

* קג'וראהו: עיר המוכרת בשל המקדשים הרבים שבה הנקראים גם "המקדשים הארוטיים" בשל הפסלים והציורים מתוך הקאמה סוטרא המעטרים את קירותיהם. המקדשים, שנבנו בשנת 1000 לפני הספירה משויכים לאלים שונים בדת ההינדית.
* ורנאסי: עיר השוכנת על גדות נהר הגנגס ונחשבת לאחד המקומות הקדושים בהודו. אלפי מאמינים קמים כל בוקר בשעות מוקדמות על מנת לבצע בו את טקס הטבילה הנקרא גם "טקס הטיהור".

למידע נוסף על טיולים מאורגנים לנוסע העצמאי בהודו צרו עימנו קשר east_travel@gmail.com.

קטגוריות מאמרים: