הודו וארץ המהרג'ות

 


 
 
טיול לצפון הודו, לחבל רג'סטאן יפגיש את המטיילים בעולם אחר של חוויות, לכל החושים. בחבל ארץ זה חיו המהרג'ות: שליטים ושושלות הידועים בעושרם הרב ובנייתם המפוארת שבאה לידי ביטוי בארמונות מפוארים אשר חלקם הפכו למלונות יוקרה, מבצרים מרשימים, מקדשים עתיקים ומעונות מלכותיים.

המהרג'ות שלטו בהודו מאות שנים עד שבשנת 1948 הודו קיבלה את עצמאותה מהשלטון הבריטי ואינדירה גנדי איחדה את הממלכות הקטנות של המהרג'ות למדינה אחת, ארמונות המהרג'ה השונים שינו את ייעודם, חלקם הפכו למוזיאונים וחלקם הפכו לבתי מלון מפוארים: מלון-ארמון, ברמה גבוהה מאד, כל מלון-ארמון כזה שונה מהאחר והשהיה בהם היא חוויה בלתי נשכחת, הפאר נשמר  כפי שהיה בתקופת העושר של המשפחות, תמונות המהרג'ות מפארים את הקירות, שטיחים הודיים ענקיים, וחדרים גדולים ומפוארים, ההקפדה על השירות והיחס לכל אורח כאילו הוא מלך הם חוויה מיוחדת במהלך הטיול.
סופרים ותסריטאים רבים באו ללון שבועות בארמונות-מלון אלו על מנת לקבל השראה לספריהם, ומספר לא מבוטל של רבי מכר הקשורים להודו נכתבו בהם, האווירה של האזור כולו, יחד עם החוויה של שהייה בארמון הבנוי בסגנון פאר עתיק ושירות מלכותי מצד אחד וטכנולוגיה מודרנית בתוך החדרים (כמזגנים, ג'קוזי וכד') מצד שני יחד עם מיקומים טובים על מסלולי הטיול המיוחדים ביותר בהודו משדרגים את הטיול הקלאסי בהודו לטיול מסוג אחר.
גם ביקור במספר מעונות מלכותיים ומבצרים שלא הפכו לבתי מלון הם תחנת חובה במהלך הסיורים, ציורי קיר ססגוניים, גנים מטופחים ובחלקם מוזיאונים המתארים את התקופה בה נבנו ותיפקדו עבור המהרג'ות הם חלק חובה במהלך טיול בחבל רג'סטאן.

לפרטים נוספים על טיול בצפון הודו- חבל רג'סטאן צרו קשר.  east_travel@ymail.com

מסלולים מומלצים:
קטגוריות מאמרים: