טיול משפחות לצפון הודו - 14 ימים, 11 לילות

מסלול צפון הודו כולל: דלהי, ג'איפור, סיקרי,  אגרה, גאליאור, קאג'וראו, ואראנאסי

יום 1 - ישראל/ דלהי

הגעה לשדה התעופה בן גוריון משם נצא בטיסה לדלהי.

טיול להודו :יום 2 - דלהי

הגעה לשדה התעופה הבינלאומי של דלהי, בירת הודו שם יחכה לנו נציג החברה המקומי. בדלהי תרבויות רבות, צבעים וריחות אקזוטיים, אוכל מגוון ואטרקציות לכל הגילאים. דלהי משלבת כרך מודרני ומטופח- דלהי החדשה (ניו דלהי) לצד שווקים הומי אדם ומבצרים עתיקים- דלהי העתיקה (אולד דלהי). בדלהי החדשה יש שפע מרכזי קניות וגנים מטופחים ובדלהי הישנה, המוקפת חומות, יש מבצרים עתיקים. נציג החברה ייקח אותנו למלון וילווה אותנו בשעת הצ'ק אין. לינה בדלהי.

טיול לצפון הודו: יום 3 - דלהי/ ג'איפור
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור המשלב את דלהי החדשה והישנה. לאחר ארוחת נצא לסיור המשלב את העיר החדשה עם העיר העתיקה. נבקר בקוטאב מינאר, מסגד איסלאמי בעל חמש קומות המתנשא לגובה של 73 מטרים. לאחר מכן נמשיך לקבר הומאיון שנבנה במאה ה-16 על ידי הקיסר מוגהל השני וניסע דרך שער הודו, המבצר האדום ובית הנשיא. בשעות אחר הצהריים ניסע לעיר ג'איפור. ג'איפור משלבת את מסורות העבר עם המודרניות והקידמה. ראג'ה ג'אי סינג, מייסד ג'איפור, היה אסטרונום וכאשר בנה את העיר היא הפכה למרכז מסחר ודת. כיום ג'איפור התרחבה אל מעבר לחומות הורודות שבעבר שימשו כגבולות העיר. הגעה לג'איפור והעברה למלון. לינה בג'איפור.
 
טיול לצפון הודו יום 4 - ג'איפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור של יום שלם בעיר ג'איפור. נתחיל בביקור במצודת אמבר אליה נגיע רכובים על גבי פילים. נטייל במצודה ששימשה בעבר כמקום מושבם של שליטי ראג'פוט, נבקר בארמונות היפיפיים ובמקדש שילאדבי שבו גילופי שיש מרהיבים ודלת כסף. לאחר שנבקר בג'אנטאר מאנטר, שהוא הגדול והשמור ביותר מבין חמשת מצפי הכוכבים המלכותיים נגיע לארמון העיר. הארמון משלב ארכיטקטורה ראג'סטאנית מסורתית. במתחם, החולש על שביעית מהעיר שבין החומות נמצא גם המוזיאון. לבסוף נגיע להאווה מאהל, המהווה ציון דרך בולט בג'איפור, שנבנה בשנת 1799. זהו מבנה של חמש קומות העשוי מאבן-חול ובו מרפסות מרשימות ו-953 נישות וחלונות. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בג'איפור.

יום 5 - ג'איפור/ סיקרי/ אגרה

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע לעבר אגרה. במרחק של כ-35 ק"מ לפני אגרה נעצור בפאטאפור סיקרי, העיר בעלת אבני החול האדומות שנבנתה במאה ה-16 על ידי אקבר קיסר מוגהל, אחד משליטיה הגדולים של הודו. הארכיטקטורה במקום משלבת בין סגנון הידני למוסלמי ומבטאת את חזונו של אקבר של שילוב התרבויות. לאחר מכן נגיע לאגרה, העיר הידועה בשל הטאג' מהאל המפורסם. קיסר מוגאל סה ג'האן, בנה את הטאג' מהאל לזכר אשתו האהובה מומטאג' מהאל. המבנה המרשים בכל שעות היום, משתקף בבריכות הגן. ישנן ערים מעטות בעולם היכולות להשתוות להיסטוריה ולמסורת של אגרה. אגרה היא היעד התיירותי הפופולארי ביותר בכל הודו. העיר נמצאת במרחק של 204 ק"מ מדלהי, על גדות נהר יאמונה והיא חלק ממישורי צפון הודו. הגעה לאגרה והעברה למלון. לינה באגרה.

טיול בהודו: יום 6 - אגרה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באחד משבעת פלאי תבל- הטאג' מהאל היפיפה. (הערה: האתר סגור בימי שישי). הטאג' מהאל הוא אולי המבנה הארכיטקטוני המרשים ביותר בעולם. המבנה הראוותני ועוצר הנשימה שאין כמוהו, חינני ומרהיב מכל כיוון שמסתכלים עליו. משם נמשיך למבצר אגרה הנמצא על גדות נהר יאמונה. בין הקירות האדומים המאסיביים העשויים מאבן חול נמצא מתחם המבצר שנבנה על ידי הקיסר אקבר. במקום נוכל לראות את הארמונות, המקדשים וההיכלים היפים המשלבים בין המסורת ההינדית לאסלאמית. לבסוף נבקר בקברו איטמאד-אוד-דאולה, אביה של המלכה נור ג'האן. המבנה מתנשא לגובה של שתי קומות ובו נוכל לראות פסיפסים משובצים ואבנים יקרות. לאחר מכן נשוב למלון. לינה באגרה.

יום 7 - אגרה/ גאליאור

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ובהתאם לשעת הרכבת, העברה לתחנת הרכבת המקומית ונסיעה ברכבת האקספרס שאטאבדי לגאליאור. הגעה לתחנת הרכבת בגאליאוד שם יחכה לנו נציג החברה המקומי שילווה אותנו למלון. בשעות אחר הצהריים נבקר בארמון ומבצר גאליאור. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בגאליאור.

יום 8 - גאליאור/ דאתיה/ אורצ'ה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאורצ'ה, בדרכנו נבקר בארמון דאתיה. המורשת העשירה של אורצ'ה נותרה כפי שהייתה ונשתמרה באבן. הארמונות והמקדשים נבנו על ידי שליטי בונדלה במאות ה-16 וה-17 ונותרו בשלמותם. הגעה לאורצ'ה והעברה למלון. בשעות אחר הצהריים נבקר בארמון אורצ'ה ובמצבות הזיכרון. לאחר מכן נשוב למלון. לינה באורצ'ה.

יום 9 - אורצ'ה/ קאג'וראו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לקאג'וראו. הגעה לקאג'וראו והעברה למלון. בשעות אחר הצהריים נבקר במקדשי קאג'ורו המפורסמים. מקדשי קאג'וראו הן מתנת הודו המיוחדת לעולם. הם מייצגים שיר הלל לחיים, לאהבה ולשמחה. החיים שתועדו בכל צורה אפשרית באבן, מעידים על מלאכתו ואומנותו של צ'אנדלה ראג'פוטס. בניית המקדשים הסתיימה בשנת 1050 לספירה. מתוך 85 המקדשים המקוריים, נותרו כיום 22. המקדשים החשובים ביותר הם מקדש מאהאדב, מקדש צ'אונסט יוגיני המוקדש לאלה קאלי, מקדש צ'יטראגופטה או בהאראטג'י שבו תמונה מקסימה של וישנו בעל 11 הראשים, מקדשי וישוואנאת ונאנדי, מקדש לאקשמאנה, והמקדש הגדול ביותר, מקדש וישנה המוקדש לשיבה. בשעות הערב נהנה ממופע פולקלור במרכז קאנדאריה. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בקאג'וראו.

הודו, טיול להודו, קג'ורהו

יום 10 - קאג'וראו/ ואראנאסי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה המקומי שממנו נטוס לואראנאסי. החיים כיום בואראנאסי, או בשמה הקודם קאשי, מתנהלים לאורך מדרגות נהר הגנגס, היכן שרוב המקדשים נמצאים. מהזריחה ועד השקיעה נוהרים למקום מאות מאמינים המבצעים טקסים דתיים ליד נהר הגנגס הקדוש. העיר היא מבוך של רחובות קטנים וסמטאות המחביאים בתוכם לא פחות מאלף מקדשים. הגעה לשדה התעופה בואראנאסי שם יחכה לנו נציג החברה המקומי שילווה אותנו למלון. בשעות הערב המוקדמות נגיע לגדות נהר הגנגס ונצא לשיט בסירה על מנת לחזות בטקס שעות הערביים אארטי, טקס שבו סוגדים לנהר הגנגס ומדליקים מנורות שמן. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בואראנאסי.

יום 11 - ואראנאסי

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לשיט בנהר הגנגס ונחזה בזריחה. זהו הזמן הטוב ביותר ביום לראות את מדרגות הנהר מבעד לערפילי הבוקר. לאחר שנשוב למלון ונאכל ארוחת בוקר נצא לסיור קצר בעיר ואראנאסי. נבקר במקדש בהאראט מאטה ונראה מבחוץ את מסגד הקיסר אאוראנגאזב, שנבנה במאה ה-17. נמשיך למקדש המוזהב, מקדש וישוואנאת שנבנה ב 1776 על ידי ראני אהלאיבאי הולקר. גם את המקדש הזה נראה רק מבחוץ מכיוון שהכניסה אסורה למי שאינו בן הדת ההינדית. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נבקר בסארנאת. לורד בודהה נשא את דרשתו הראשונה לפני חמשת תלמידיו בפארק דיר שבמקום, וקידש את עקרונות ההוראה שלו לתוך חוקים. סטופת דאהמק מציינת את המקום בו עמד פעם המנזר. צפונית לסטופה נמצא מתחם גדול בו נמצאות הריסות המנזרים. בציורי הקיר שנעשו על ידי אומן יפני נוכל לראות את האירועים החשובים בחייו של בודהה. במתחם יש מוזיאון ארכיאולוגי מעניין שבו שימרו את עמוד סאראנת שבירתה מהווה את הסמל הלאומי של הודו. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בואראנאסי.

יום 12 – ואראנאסי/ דלהי

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה המקומי שממנו נטוס לדלהי. הגעה לדלהי שם יחכה לנו נציג החברה המקומי שילווה אותנו למלון. בשעות הערב יינתן זמן חופשי למנוחה במלון או לטיול עצמאי בעיר. לינה בדלהי.

יום 13- דלהי/ ישראל

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה הבינלאומי בדלהי שממנו נטוס לישראל. אפשרות נוספת: לשלב עם טיולים מאורגנים במדינות אחרות כמו נפאל.

יום 14- ישראל

הגעה לנמל התעופה בן גוריון.

סוף שירותי החברה
 
----------------------------------------------------------------------------------
הערות:

  • יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים.
  • לצורך הנסיעה יש צורך בשני עמודים ריקים לפחות בדרכון ובאשרה להודו.
  •  
זוהי הצעת מסלול בלבד.
לבניית מסלול מדויק ומתאים באופן אישי צרו קשר
----------------------------------------------------------------------------------
טיולים נוספים באיזור: טיול להודו ונפאל  ,  טיול לצפון הודו
 
 
טוק טוק בהודו, טיול להודו
טאג' מאהל, אגרה, הודו

 

יעדי טיול: