הודו - קג'ורהו והמקדשים האירוטיים

 


 
 
הודו, דרום מזרחית לדלהי נמצאת עיירה קטנה ומיוחדת. זוהי קג'ורהו- עיירה חביבה אשר בסביבתה מספר מתחמים של מקדשים מיוחדים ושונים משאר מקדשי הודו.  ביקור בה יכול להיות תוספת מקסימה לטיול הקלאסי ב רג'סטטאן הקרובה.
 
מקדשי קג'ורהו מיוחדים בשל פסלי הדמויות החצובים על קירות המקדשים, דמויות אשר עסוקות בתנוחות מגוונות וסוגים שונים של קיום יחסי מין כיד הדמיון של הפסלים אשר עיצבו אותם.
טיול למקדשים שהוקמו על ידי המלכים אשר שלטו באזור בין המאה ה-10 למאה ה-12 חושף סיפור מיוחד של אהבה אסורה, מסתורין ורצון להראות את תאוות האדם.  במקור נבנו כ- 84 מקדשים אשר רובם לא שרדו את פגעי מזג האוויר הקשה של הודו וכיום נשארו כ-20 מקדשים.
הדמויות המפוסלות מראות נשים חטובות בתנוחות שונות, זוגות אנשים בתנוחות קום יחסי מין שונות ומשונות, אורגיות שונות ואף תנוחות משכב עם חיות מאותה תקופה כמו חיילים עם סוסים ועוד.
תנוחות רבות ממקדשים אלו שימשו השראה לפעולות שונות המתורגלות בזרם הטנטרה- זרם מיסטי-יוגי המדגיש את הארוטיקה, כעיני חסידי הטנטרה משמש האקט המיני כסמל לפוריות היקום.
במקדשים אלו ביצעו טקסי פולחן מיניים למטרות פוריות באמצעות "שפחות המקדש"- נשים מקאסטה מיוחדת שהאמינה שזה ייעודן של כל הנשים בגלגולן הנוכחי: קיום יחסי מין עם הציבור מתוך האמונה  שקיום מצוות הפריון בין בני האדם יבטיח גם את פריון האדמה, החי והצומח, ובכך יימנעו אסונות הטבע.

הקאמה-סוטרה: למרות הדמיון הרעיוני בין ציורי הקאמה סוטרה ובין הפסלים על מקדשי קג'ורהו אין קשר בין כתיבת הספר והמקדשים, הספר הוא של ציורים שנועדו להמחיש את אהבת האדם, חובתו המוסרית והחברתית יחד עם החובה לדאוג לצרכי המשפחה החומריים ואילו הפסלים באו לבטא את תאוות הבשרים המינית של האדם הבלתי נשלטת.

לפרטים נוספים על טיולים  להודו  ולהצעות לשילוב ביקור במקדשי קג'ורהו במהלך טיול בהודו  צרו קשר.  east_travel@ymail.com


---------------------------------------------------------------------------------------------
מסלולים מומלצים:
קטגוריות מאמרים: