טיול להודו לנוסע העצמאי - מסלול טיול להודו - מחוז ראג'סטן בהודו - 16 ימים, 13 לילות

הטיול כולל את: מאנדאווה, ביקאנר, ג'איסלמר, ג'ודפור, אודאיפור, פושקר, ג'איפור, סיקרי,  אגרה, דלהי
 
טיול להודו המיועד לנוסע העצמאי - טיול בהודו למחוז ראג'אסטן
הטיול מתחיל בדלהי טיול בדלהי החדשה (ניו דלהי) כרך מודרני ודלהי העתיקה
מעבר המשלב מרכזי קניות מודרנים מול מבצרים עתיקים שבחלק הישן.
המשכו של הטיול עובר בכפרים והערים המרכזיות שבחבל רג'אסטן כפי שמפורט בהמשך.
 
קצת על רדג'אסטן:
טיול לראג'אסטן מגלה למטייל את הריחות הקצב והייחודיות של הודו.
מדינת רג'סטאן נמצאת בצפון מערב הודו וכוללת חלק ממדבר תאר.
הטיול כולל את: מאנדאווה, ביקאנר, ג'איסלמר, ג'ודפור, אודאיפור, פושקר, ג'איפור, סיקרי,  אגרה, דלהי

טיול להודו באיזור רג'אסטן
 
יום 1 - ישראל/ דלהי

הגעה לשדה התעופה בן גוריון משם נצא בטיסה לדלהי.

טיול להודו יום 2 - דלהי

הגעה להודו דרך שדה התעופה הבינלאומי של דלהי, בירת הודו שם יחכה לנו נציג החברה המקומי. בדלהי תרבויות רבות, צבעים וריחות אקזוטיים, אוכל מגוון ואטרקציות לכל הגילאים. דלהי משלבת כרך מודרני ומטופח- דלהי החדשה (ניו דלהי) לצד שווקים הומי אדם ומבצרים עתיקים- דלהי העתיקה (אולד דלהי). בדלהי החדשה יש שפע מרכזי קניות וגנים מטופחים ובדלהי הישנה, המוקפת חומות, יש מבצרים עתיקים. נציג החברה ייקח אותנו למלון וילווה אותנו בשעת הצ'ק אין. לינה בדלהי.

יום 3 - דלהי/ מאנדאווה

לאחר ארוחת נצא לסיור המשלב את העיר החדשה עם העיר העתיקה. נבקר בקוטאב מינאר, מסגד איסלאמי בעל חמש קומות המתנשא לגובה של 73 מטרים. לאחר מכן נמשיך לקבר הומאיון שנבנה במאה ה-16 על ידי הקיסר מוגהל השני וניסע דרך שער הודו, המבצר האדום ובית הנשיא. בשעות אחר הצהריים ניסע למאנדאווה. בכפר מאנדאווה ישנו מבצר מרשים משנת 1750, בתים מקסימים בצבעים שונים, וחנויות עתיקות קטנות. הגעה למאנדאווה בשעות הערב והעברה למלון. לינה במאנדאווה.

טיול להודו : יום 4 - מאנדאווה/ ביקאנר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי בכפר ונראה את ציורי הקיר היפים. לאחר מכן ניסע לביקאנר. ביקאנר היא עיר הנמצאת לאורך דרך הקראוון, המחברת בין מרכז אסיה וצפון הודו עם נמלי גוג'אראט. העיר הנינוחה והציורית מוקפת חומות ומסביבה מדבר. בחלקה העתיק של ישנם בתי אבן אדומים מקסימים. הגעה לביקאנר והעברה למלון. לינה בביקאנר.


יום 5 - ביקאנר/ ג'איסלמר

לאחר ארוחת הבוקר נטייל בעיר ביקאנר. נתחיל במצודת ג'ונאגארה, אחד האתרים החשובים באזור. שבילים סלולים, מדרגות צרות וטרסות יפות מחברות בין כל 37 הארמונות, הביתנים והמקדשים היפים שנבנו על ידי מלכים שונים. נוכל לראות מקרוב כמה מהתקרות המעוצבות בבתי המקומיים. לאחר מכן נתחיל בנסיעה לעבר ג'איסלמר, שנוסדה על ידי הנסיך ג'איסל ב- 1156. העיירה נמצאת בים של חול מוזהב בין קירות המצודה הגבוהים. הגעה לג'איסלמר והעברה למלון. במידה ויתאפשר לנו מבחינת לוח הזמנים נבקר במצבת הזיכרון של באדאבאג ושם נראה את השקיעה. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בג'איסלמר.

טיול בהודו: יום 6 - ג'איסלמר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור של חצי יום בעיר ג'איסלמר. נבקר בארמון ובמצודה שנבנו על ידי הנסיך ג'איסל במאה ה-12. הייחודיות של המבצר הוא בכך שזהו המבצר היחיד במחוז ראג'סטן שבו מתגוררים אנשים עד היום. הנקודה הגבוהה ביותר במבצר מתנשאת לגובה של 100 מטרים מעל לשוק המקומי. לאחר מכן נבקר במקדשי ג'יין הנמצאים במתחם המבצר, שנבנו בין המאה ה-12 למאה ה-15. בכמה מהם ישנן דמויות מרשימות של קדושי ג'יין העשויים משיש לבן ומאבנים שחורות ואדומות, ובאחרים ישנן דמויות של אלים. נמשיך לבתי ההאבלי, שנבנו על ידי סוחרים. ונעשה עצירה קצרה בגאדי סאגאר, אגם מלאכותי ומותרות באמצע מדבר טאהר. בשעות אחר הצהריים נצא לטיול על גמלים בגבעות החול שבאזור ונראה את השקיעה המרהיבה על האזור. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בג'איסלמר.

יום 7 - ג'איסלמר/ ג'ודפור

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לעבר ג'ודפור. ג'ודפור נוסדה ב-1459 על ידי ראו ג'ודה, ראש השבט "ראטורס". מתחם המצודה והארמון הם ללא ספק המרשימים ביותר במחוז. הגעה לג'ודפור והעברה למלון. לאחר מכן נצא לבקר במבצר מהראנגרה שנבנה ב- 1459. במבצר, המשתרע בחלק העליון של מדרון תלול, קירות המתנשאים לגובה של 36 מטרים ורוחב של 21 מטרים מעל למישורים. זוהי דוגמא נהדרת לארכיטקטורה של ראג'פוט. במוזיאון המבצר נמצא אוסף חפצי אומנות הפרטי של המהאראג'ה. יש בו גם תצוגה נהדרת של שריונים וציורים מיניאטורים. נעצור לראות את ההיכל הציבורי השמור היטב ואת שיש מהאל. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בג'ודפור.

יום 8 - ג'ודפור/ אודאיפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר אודאיפור. בדרכנו נבקר בג'אסוואנט טהאדה ובמקדשי ג'יין של ראנאקפור. מקדשי ג'יין של ראנאקפור נמצאים בעמק אראבלי המרוחק והשליו. המקדש המפורסם ביותר הוא מקדש אדינאת, שחזיתו עשויה משיש מרהיב ושמור היטב, שבו 29 מסדרונות הנתמכים על ידי 1,444 עמודים שכולם שונים זה מזה. נמשיך בנסיעה עד שנגיע לאודאיפור. העיר אודאיפור היא עיר "הזריחה" המשלבת יופי מרהיב עם עבר גדול ומפואר. היא נמצאת בעמק, בין גבעות ירוקות על גדות אגם פיצ'ולה המקסים ונחשבת לאזור הכי רומנטי בהודו. באיים קטנים שבאגם, מקצוות המים, נישאים ארמונות שיש לבנים המבריקים כמו טירת פיות. לאחר מכן נגיע למלון. לינה באודאיפור.

טיול להודו יום 9 - אודאיפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור של חצי יום בעיר אודאיפור. נבקר בארמון בעיר, ששימש בעבר כביתו של שליט מאוואר, ומשמש כיום כמוזיאון. במתחם כמה ארמונות שמהם נשקף נוף לאגם פיצ'ולה. נבקר בגן שושבינות הכבוד שאהליון-קי-בארי, ניסע סביב אגם פאטה סאגר שנחפר בסוף המאה ה-17 על ידי המהאראג'ה ג'אי סינג, נעבור ליד מצבת הזיכרון של מאהאראנה פראטאפ ולבסוף נגיע למקדש ג'אגדיש. אחר הצהריים יינתן זמן חופשי לטיול עצמאי ברחובות העיר המקסימה ובין חנויות חפצי האומנות. בשעות הערב נצא לשיט קבוצתי באגם פיצ'ולה. לינה באודאיפור.

טיול להודו יום 10 - אודאיפור/ פושקר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר העיר פושקר. פושקר היא נווה מדבר שחובה לבקר בה במחוז ראג'סטן. היא מהווה מוקד עלייה לרגל להינדים ויש בה מקדש אחד המוקדש ללורד בראהאמה (יוצר העולם). המקדש נמצא על גדות אגם הנחשב לאחד מהאגמים הקדושים ביותר בקרב ההינדים. אחד מירידי הגמלים הגדולים ביותר נערך בכל שנה בחודש נובמבר ומגיעים אליו תיירים ומקומיים רבים. הגעה לפושקר והעברה למלון. לאחר שנבקר במקדש ובאגם המקומי נשוב למלון. לינה בפושקר.

יום 11 - פושקר/ ג'איפור

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לעבר העיר ג'איפור. ג'איפור משלבת את מסורות העבר עם המודרניות והקידמה. ראג'ה ג'אי סינג, מייסד ג'איפור, היה אסטרונום וכאשר בנה את העיר היא הפכה למרכז מסחר ודת. כיום ג'איפור התרחבה אל מעבר לחומות הורודות שבעבר שימשו כגבולות העיר. הגעה לג'איפור והעברה למלון. לינה בג'איפור.

הודו : רג'אסטן - אגם ג'איפור

יום 12 - ג'איפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור של יום שלם בעיר ג'איפור. נתחיל בביקור במצודת אמבר אליה נגיע רכובים על גבי פילים. נטייל במצודה ששימשה בעבר כמקום מושבם של שליטי ראג'פוט, נבקר בארמונות היפיפיים ובמקדש שילאדבי שבו גילופי שיש מרהיבים ודלת כסף. לאחר שנבקר בג'אנטאר מאנטר, שהוא הגדול והשמור ביותר מבין חמשת מצפי הכוכבים המלכותיים נגיע לארמון העיר. הארמון משלב ארכיטקטורה ראג'סטאנית מסורתית. במתחם, החולש על שביעית מהעיר שבין החומות נמצא גם המוזיאון. לבסוף נגיע להאווה מאהל, המהווה ציון דרך בולט בג'איפור, שנבנה בשנת 1799. זהו מבנה של חמש קומות העשוי מאבן-חול ובו מרפסות מרשימות ו-953 נישות וחלונות. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בג'איפור.

יום 13 - ג'איפור/ סיקרי/ אגרה

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע לעבר אגרה. במרחק של כ-35 ק"מ לפני אגרה נעצור בפאטאפור סיקרי, העיר בעלת אבני החול האדומות שנבנתה במאה ה-16 על ידי אקבר קיסר מוגהל, אחד משליטיה הגדולים של הודו. הארכיטקטורה במקום משלבת בין סגנון הידני למוסלמי ומבטאת את חזונו של אקבר של שילוב התרבויות. לאחר מכן נגיע לאגרה, העיר הידועה בשל הטאג' מהאל המפורסם. קיסר מוגאל סה ג'האן, בנה את הטאג' מהאל לזכר אשתו האהובה מומטאג' מהאל. המבנה המרשים בכל שעות היום, משתקף בבריכות הגן. ישנן ערים מעטות בעולם היכולות להשתוות להיסטוריה ולמסורת של אגרה. אגרה היא היעד התיירותי הפופולארי ביותר בכל הודו. העיר נמצאת במרחק של 204 ק"מ מדלהי, על גדות נהר יאמונה והיא חלק ממישורי צפון הודו.הגעה לאגרה והעברה למלון. לאחר מכן נבקר במבצר אגרה הנמצא על גדות נהר יאמונה. בין הקירות האדומים המאסיביים העשויים מאבן חול נמצא מתחם המבצר שנבנה על ידי הקיסר אקבר. במקום נוכל לראות את הארמונות, המקדשים וההיכלים היפים המשלבים בין המסורת ההינדית לאסלאמית. לאחר מכן נשוב למלון. לינה באגרה.

יום 14 – אגרה/ דלהי

לאחר ארוחת בוקר נבקר באחד משבעת פלאי תבל- הטאג' מהאל היפיפה. (הערה: האתר סגור בימי שישי). הטאג' מהאל הוא אולי המבנה הארכיטקטוני המרשים ביותר בעולם. המבנה הראוותני ועוצר הנשימה שאין כמוהו, חינני ומרהיב מכל כיוון שמסתכלים עליו. לאחר הביקור בטאג' מהאל ניסע לבירת הודו, דלהי. הגעה לדלהי והעברה ל מלון. לינה בדלהי.

יום 15 - דלהי/ ישראל

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה הבינלאומי בדלהי שממנו נטוס לישראל. אפשרות נוספת: לשלב עם טיולים מאורגנים במדינות אחרות כמו נפאל.

יום 16- ישראל
הגעה לנמל התעופה בן גוריון.

סוף שירותי החברה
  -----------------------------------------------------------------

טיול להודו הערות:

  • יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים.
  • לצורך הנסיעה יש צורך בשני עמודים ריקים לפחות בדרכון ובאשרה להודו.
  •  

זוהי הצעת מסלול בלבד.
לבניית מסלול מדויק ומתאים באופן אישי צרו קשר

טוק טוק בהודו, טיול להודו
טאג' מאהל, אגרה, הודו

 

יעדי טיול: