טיול לסרי לנקה הקלאסית - 10 ימים, 7 לילות

טיול לסרי לנקה מפגיש אותנו עם ארץ קסומה עם חופים משגעים המשופעים בחולות קטיפה לבנה,הפוגשים בגלי טורקיז, והמשכו מעבר דרך הממלכות העתיקות מקדשים מרשימים וספיגה של הטבע והתרבות של האיזור.

יום 1 - ישראל/ קולומבו

הגעה לשדה התעופה בן גוריון משם נצא בטיסה לקולומבו, סרי לנקה.

יום 2 - טיול לסרי לנקה : קולומבו/ פינוואלה/ דמבולה/ סיגירייה/
האברנה/ דמבולה (כולל ארוחת בוקר וערב)

למחרת הגעה לשדה התעופה הבינלאומי של קולומבו, שם יחכה לנו נציג מקומי של החברה דובר אנגלית. העברה משדה התעופה לדמבולה. בדרכנו נבקר בבית היתומים לפילים של פינוואלה, הנמצא במרחק 80 ק"מ מקולומבו. בית היתומים לפילים, שהוקם בשנת 1975, הוא גולת הכותרת של קולומבו. בית היתומים החל עם 7 פילים וכיום נמצאים בו כ-50 פילים המטופלים על ידי הצוות האוהב של המקום. זוהי חוויה מומלצת ביותר לאוהבי חיות מכל הגילאים. הגעה לדמבולה והעברה לבית המלון. בשעות אחר הצהריים נבקר בסלע האריות של סיגיריה, אתר מורשת עולמית. על גבי צוק מסלע גרניט המתנשא לגובה של כ-200 מטרים מעל ליערות הג'ונגל נמצאת המצודה העתיקה שנבנתה על ידי המלך קאשיאפה בשנת 477 לספירה. על מנת להגיע אליו יש לטפס ב- 1,200 המדרגות שנחצבו בסלע. כשמגיעים לפסגה מגלים עיר קטנה, גנים ירוקים, מזרקות מקסימות, בריכות מים וכמובן המצודה הענקית עצמה. הנוף מנקודה זו על היערות והאגמים שמסביב מרהיב ביופיו. בעבר הכניסה לגרם המדרגות הייתה דרך ראש האריה שהיה חצוב בסלע. כיום נותרו רק הטלפיים הענקיות שלו. האטרקציה המרכזית של המצודה היא ציורי הקיר המקסימים של נימפות המים חשופות החזה, הנמצאים במערות באזור המצודה. במצודה נמצא גם קיר המראות שבו 1,500 כתבי שירה. לאחר מכן נמשיך להאברנה ונצא לטיול ספארי על גבי פילים. לינה וארוחת ערב בדמבולה.

יום 3 - קאנדי/ מטאלה/ קאנדי (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת בוקר נצא לעבר קאנדי. בדרכנו נעצור בחוות גידול התבלינים של מטאלה. סרי לנקה מפורסמת בשל התבלינים הרבים שמגדלים בשטחה וביניהם: הל, אגוז מוסקט, כורכום, פלפל, קינמון ועוד. המבקרים בחווה יוכלו לראות את התבלינים השונים ואת סביבת הגידול הטבעית שלהם. לאחר מכן נמשיך לקאנדי. קאנדי הייתה בירתו האחרונה של מלכי סרי לנקה וכיום היא מוכרת כאתר מורשת עולמית. השם קאנדי משלב חזיונות של זוהר וגדולה. רבות מאגדות העם וסיפורי הפולקלור עדיין קיימות במקום. ניסע סביב האגם המלאכותי של קאנדי שנבנה בידי מלך סינהאלה האחרון, סיר וויקראמה ראג'אסינגה ב- 1798. נסייר בעיירה קאנדי ולאחר מכן נגיע למלון למנוחה קלה. בשעות הערב נצא למופע פולקלור מקומי. במופע נוכל ליהנות מריקודים ומוזיקה מקומית. לאחר ארוחת ערב נשוב למלון. לינה בקאנדי.

יום 4 – טיול לסרילנקה : קאנדי/ פארדניה/ קאנדי (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר קאנדי הכולל קניות. נבקר בבזאר האומנות ועבודות היד המקומי, שבו יש גם מוזיאון אבני חן וליטוש יהלומים. לאחר מכן נבקר בגנים הבוטאניים של פארדניה שנבנו על ידי מלק סינאלה. אלו הגנים הגדולים והיפים ביבשת כולה. בגנים מגוון רחב של עצים, צמחים ופרחים בכל הצבעים. אחד המוקדים המעניינים ביותר בגנים הוא בית הסחלבים שבו נמצאים מאות זנים שונים של סחלבים. בשעות הערב נבקר באטרקציה המרכזית של קאנדי, מקדש השן של בודהה, שנבנה במאה הרביעית לספירה. האגדה אומרת כי במקום קבורה שן של בודהה שנלקחה מגופתו לאחר מותו. נוכל להתרשם מהטקסים השונים והמנהגים של המקומיים סביב מקדש השן. לאחר מכן נשוב למלון. לינה וארוחת ערב בקאנדי.

יום 5 – טיול לסרילנקה קאנדי/ נוארה אלייה (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר עיירת הנופש ההררית הפופולארית ביותר נוארה אלייה. מכיוון שהיא נמצאת על ההר הגבוה ביותר בסרי לנקה, פידורוטאלאגלה, המתנשא לגובה של כמעט 2,00 מטרים, נשקף ממנה נוף מרהיב והשינוי לאוויר ההרים הצלול מורגש מיידית. העיירה, הבנויה בסגנון בריטי ויקטוריאני, היא לב ליבה של מטעי התה הרבים של סרי לנקה המייצרת כמות נכבדה של התה הטוב ביותר בעולם. לנוארה אלייה יש את אחד ממגרשי הגולף הטובים ביותר בדרום אסיה. לאחר מכן נגיע למלון למנוחה קלה. לינה וארוחת ערב בנוארה אלייה.

יום 6 - נוארה אלייה/ בנטוטה (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבנטוטה, עיירת נופש קטנה המשמשת נקודת מפגש לים ולנהר. הגעה לבנטוטה. לינה וארוחת ערב בבנטוטה.

יום 7 – בנטוטה/ באלאפטייה/ בנטוטה (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט ספארי בנהר מאדו. אורכו של נהר מאדו הוא כ-7 ק"מ בין העיירה באלאפיטייה לאמבאלאנגודה שבמחוז גאל. בזמן שנהנה מהשייט לאורך הנהר נוכל להתרשם מעשרות האיים הקטנים שעליהם יערות עצי מנגרוב. במקום נמצאים מעל ל-40 זנים שונים של ציפורים, מתוכם כ-14 זנים של ציפורי ים, וכן מגוון פרפרים צבעוניים. נוכל לראות גם מקדש בן 200 שנה ואת המקומיים המגדלים קינמון. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות את טכניקות הדיג ותהליך עשיית החבלים של המקומיים. לאחר מכן נבקר במדגרת הצבים של קוסגודה. במקום זה ישנם מספר זנים של צבים שחלקם נמצאים בסכנת הכחדה. בייצי הצבים הן הכי פגיעות מכיוון שהן נותרות לא מכוסות על החול לאורך חופי האי. רצונם הטוב של דייגי אזור קוסגודה הוא זה שהביא לפתיחת המקום ולבקיעתם של יותר מ- 100,000 צבים בשנתיים האחרונות מאז שנפתח המקום. לאחר מכן נשוב למלון בבנטוטה. לינה וארוחת ערב בבנטוטה.

יום 8 – בנטוטה/ קולומבו (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר קולומבו. הגעה לקולומבו והעברה למלון. בשעות אחר הצהריים נצא לסיור בעיר קולומבו הכולל ביקור באתרי הקניות המרכזיים. עיר הבירה של סרי לנקה התפתחה בקצב מהיר וניתן לראות בה את שילוב המודרני של גורדי השחקים לצד הבתים המקסימים מהתקופה הבריטית. נראה את הארכיטקטורה הקולוניאלית ונבקר בשוק האותנטי שבשכונת פטה שם ניתן לקנות כל שתחפצו במחיר השווה לכל נפש. נמשיך למקדש של דת ההינדו והבודהיזם ונטייל בשכונת המגורים של התושבים העמידים בעיר. לאחר ביקור במוזיאון קולומבו ובאולם הכנסים של באנדאראנאיקה שניתן מתנה לסרי לנקה על ידי תושבי הרפובליקה של סין. לאחר מכן נשוב למלון. לינה וארוחת ערב בקולומבו.

יום 9 - קולומבו/ ישראל (כולל ארוחת בוקר)

לאחר ארוחת הבוקר, ובהתאם לשעת הטיסה, נצא מהמלון לשדה התעופה המקומי ונטוס לישראל.

יום 10 - ישראל

הגעה לנמל התעופה בן גוריון. סוף שירותי החברה

סוף שירותי החברה

החבילה כוללת:

 • 7 לילות בחדר זוגי על בסיס חצי פנסיון בבתי מלון ארבעה כוכבים.
 • העברות ברכב ממוזג עם נהג דובר אנגלית.
 • כניסות לאתרים הבאים: בית היתומים לפילים, המצודה בסיגירייה, הגנים הבוטאניים, מקדש השן של קאנדי, ביקור במפעל התה, מדגרת הצבים, שייט ספארי בנהר מאדו (מקסימום 6 אנשים בסירה).
 • ארוחות המצוינות לעיל.

 
 
החבילה אינה כוללת:

 • כרטיסי טיסה בינלאומיים.
 • אשרת כניסה לסרי לנקה.
 • תוספת במחיר בחגים ופסטיבלים בסרי לנקה.
 • ארוחות וסיורים נוספים שאינם מצוינים לעיל ושתייה מכל הסוגים.
 • טיפים וחיובי אקסטרה במלונות.
 • הוצאות אישיות כגון חיובי טלפון, כביסה וכדומה.
 • אישורי צילום באתרים מסוימים.
 • צ'ק אין מוקדם או צ'ק אאוט מאוחר במלון.

 
 --------------------------------------------
נושאים : טיול לסרי לנקה

קישורים : טיול לסרי לנקה
 

 

יעדי טיול: