סין - בייג'ין וסביבתה

טיול לסין הקלאסית - האתרים המרכזיים של טיול בבייג'ין:


כיכר טיאן-אן-מן:  הכיכר העירונית הגדולה בעולם, מעל 400 דונם שטחה, ומסמלת את לב בירת סין, פירוש שמה "שער השלום הנצחי" בשל השער בשם דומה הנמצא בצפונה ומפריד בינה ובין העיר האסורה. הכיכר מוקפת מבנים חשובים כבית המפלגה, מוזיאונים להיסטוריה של סין ומבני העיר האסורה. בתוך הכיכר אנדרטה לזכר גיבורי העם הסיני במלחמות ומהפכות וכן המוזוליאום של מאו צה טונג- המהפכן והשליט של סין שהביא את הקומוניזם הקיים היום במדינה.

העיר האסורה: ארמון הקיסר בבייג'ינג ואחד האתרים המתיירים בסין, הארמון קרוי כך בגלל שבמשך כ- 500 שנה נאסר על הסינים שאינם חלק ממשפחת הקיסרות להיכנס אליו, תקופה בה שלטו בסין 24 קיסרים. בשנת 1924 גורש ממנה הקיסר האחרון והעיר הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. צורתה מלבנית ובכל צד ניצב שער ובתוכה גנים, חצרות ומבנים מיוחדים אשר נעשו על ידי אלפי אומנים ופועלים שהובאו במיוחד לצורך זה.

פארק מקדש השמיים: אחד מסמליה הגדולים של בייג'ין, זהו פארק רחב ידיים אשר במרכזו ממוקם אחד המקדשים המעניינים ביותר, המקדש אשר נבנה בשנת 1420 על ידי הקיסר השלישי של שושלת מינג מגודר מכל צדדיו בשערי כניסה מארבע רוחות השמים, המקדש בנוי על בסיס עקרונות הפאנג שוואי עם משמעויות קוסמולוגיות מרובות וסמלים קיסריים, במקורו שימש המקדש לעריכת טקסים חגיגיים על ידי הקיסרים ותפילות למען יבול ואסיף מוצלח, הדרכה משמים ומחילה לעם.

מקדש הלאמה:  מתחם מקדשים בודהיסטים-למאיסטים (הבודהיזם של טיבט ומונגוליה), אחד המתחמים הגדולים, ססגוניים ועתיקים שהשתמרו בבייג'ין ושימש בתחילת דרכו כמקום מושבו של קיסר הצ'נג. המקדש המשתרע על כחצי קילומטר ובו גנים מעוצבים, אולמות מלאים בפסלי בודהה וציורי טנגקה מסוגים וגדלים שונים.

החומה הסינית:  אחד הסמלים המפורסמים של סין ונחשבת לפלא ארכיטקטוני מהמרהיבים בעולם, החומה נמצאת כ-70 ק"מ צפונית לבייג'ין והיא משתרעת על אורך של מעל 6,400 ק"מ- מחופה המזרחי של סין ועד לב מדבר גובי. את החומה החל לבנות הקיסר הראשון של סין לפני כ-2,000 שנה על מנת להגן מפני פלישת שבטים ברברים ממונגוליה ומנצ'וריה ובמהלך בנייתה חלק גדול מבוניה נהרגו ע"י השבטים. חלקה המתייר יותר נקרא באדאלינג אשר עבר שחזור ותחזוקה והוא נוח להליכה, ממנו ניתן לראות את התפתלות החומה בין הגבעות והעמקים.

קברי מינג: אתר קבורה של 13 מתוך 16 קיסרי שושלת מינג הנמצא כ-50 ק"מ צפון מערב לבייג'ין בעמק פורה, הארונות נמצאים באולמות קבורה מתחת לאדמה אליהם מגיעים בדרך מיוחדת ומרשימה הקרויה "דרך הרוחות", המתחילה בשער ניצחון ומשני צדיה פסלי שיש של בעלי חיים, יצורים מיתולוגיים ופקידי ממשל.

חוטונג: אזור השכונות הסיניות המסורתיות, שכונות אלו נמצאות בתוך סמטאות צרות שבבתים שלהן חצרות פנימיות, החוטונגים נקיים ונוחים להליכה, ניתן לסייר בהן ברגל, באופניים אך הדרך הנעימה ביותר היא בריקשה וכך ליהנות מחוויה מרתקת של תרבות הולכת ונעלמת.

לאפשרויות טיול נוספות בסין בכלל וטיול לבייג'ין בפרט צרו קשר:
east_travel@gmail.com.

טיולים נוספים:

סין - טיול לסין מסלול טיול לסין הקלאסית לנוסע העצמאי
קטגוריות מאמרים: