הודו מומבאי (בומביי)
מומבאי (המוכרת גם בשם בומביי) היא אחד ממטרופוליטני הערים הגדולים בעולם עם מעל 20 מליון תושבים, יש בה הכל מכל, משכונות פחונים ועניים הגרים ברחובות ללא קורת גג ועד לשכונות העשירים המפוארות, תעשייה מתפתחת ומכבסות בהן מכבסים ידנית את הכביסה.   בומביי הוא השם אותו נתנו לה הבריטים בזמן שלטונם, לאחר עזיבת הבריטים שונה שמה חזרה לשם המקורי: מומבאי.
 

הודו - קג'ורהו והמקדשים האירוטיים
טיול למקדשים שהוקמו על ידי המלכים אשר שלטו באזור בין המאה ה-10 למאה ה-12 חושף סיפור מיוחד של אהבה אסורה, מסתורין ורצון להראות את תאוות האדם.  במקור נבנו כ- 84 מקדשים אשר רובם לא שרדו את פגעי מזג האוויר הקשה של הודו וכיום נשארו כ-20 מקדשים.
מידע בדבר טיול להודו ו/או טיול להודו ונפאל לחצו כאן
 

הודו - ורנסי הקדושה
במהלך טיול בהודו רוב המטיילים נוהגים להגיע לורנאסי, עיר קדושה וקסומה על שפת נהר הגנגס הקדוש להינדים, רבים מכנים אותה "הודו האמיתית".
 

 

הודו וארץ המהרג'ות
טיול לצפון הודו, לחבל רג'סטאן יפגיש את המטיילים בעולם אחר של חוויות, לכל החושים. בחבל ארץ זה חיו המהרג'ות: שליטים ושושלות הידועים בעושרם הרב ובנייתם המפוארת שבאה לידי ביטוי בארמונות מפוארים אשר חלקם הפכו למלונות יוקרה, מבצרים מרשימים, מקדשים עתיקים ומעונות מלכותיים. מידע בדבר טיול להודו ו/או טיול להודו ונפאל לחצו כאן
 

טיול להודו - עונות מומלצות
אמנם ניתן לטייל בה במהלך כל השנה, אבל יש לבנות את מסלול הטיול בהתאם למזג האוויר. קירבתה של הודו לקו המשווה הופכת את החודשים מאי- ספטמבר לחודשים החמים ואת החודשים אוקטובר- אפריל לחודשים הקרים. מבחינת הגשמים בהודו העונה הרטובה היא בין החודשים יוני- ספטמבר. בתקופה זאת תוקפות את המדינה סופות מונסון מלוות בלחות גבוה וגשמים עזים.
 

הטאג' מאהל – אגרה.
טיול בהודו ללא ביקור בטאג' מאהל באגרה ישאיר טעם רע של החמצה, ובצדק.
הטאג' מאהל בצפון הודו הוא ללא ספק אטרקציית התיירות המפורסמת ביותר בהודו, אלפי מבקרים מגיעים אליו מדי יום והמבנה נחשב לאחד המבנים היפים ביותר בעולם והוכתר כאחד משבעת פלאי העולם החדש.
 

הודו - חגים ופסטיבלים בהודו
הודו היא ארץ של פסטיבלים ואירועים הנחגגים בשמחה רבה והמולה צבעונית, בנוסף לפסטיבלים והמועדים הנהוגים בכל רחבי הודו ישנם פסטיבלים ייחודיים לכל חבל ארץ ודת בנפרד טיול להודו כדאי שיכלול לפחות חלק מהפסטיבלים הססגוניים הנחגגים בהודו .
 

הודו - חומר כללי
הרפובליקה של הודו היא מדינה בדרום מזרח אסיה הנמצאת ברוב תת היבשת ההודית. הודו גובלת בפקיסטן במערב, בנפאל, בבהוטן ובסין בצפון-מזרח ובבנגלדש ובמיאנמר במזרח. הודו היא המדינה השביעית בגודלה בעולם בשטחה והשנייה בעולם בגודל אוכלוסייתה (לאחר סין). אוכלוסייתה מונה יותר ממיליארד בני אדם הדוברים למעלה ממאה שפות שונות. כתוצאה מכך הודו היא גם הדמוקרטיה הגדולה ביותר בעולם. אורך קו החוף של הודו באוקיינוס ההודי הוא למעלה מ- 7,000 קילומטרים. מידע בדבר טיול להודו ו/או טיול להודו ונפאל לחצו כאן