טיול לסרי לנקה הקלאסית - 12 ימים, 9 לילות

סרי לנקה הרפובליקה הדמוקרטית הסוציאליסטית היא מדינת אי טרופית השוכנת ליד דרום מזרח תת היבשת ההודית,

טיול לסרי לנקה הקלאסית הוא מפגש קסום ומרתק לנוף טרופי

ותרבות כובשת של תת היבשת ההודית חלקה בהשפעת השלטון הבריטי
יום 1 - ישראל/ קולומבו

הגעה לשדה התעופה בן גוריון משם נצא בטיסה לקולומבו, סרי לנקה.

יום 2 - קולומבו/ פינוואלה/ דמבולה (כולל ארוחת בוקר וערב)

הגעה לשדה התעופה הבינלאומי של קולומבו, שם יחכה לנו נציג מקומי של החברה דובר אנגלית. העברה משדה התעופה לדמבולה. בדרכנו נבקר בבית היתומים לפילים של פינוואלה, הנמצא במרחק 80 ק"מ מקולומבו. בית היתומים לפילים, שהוקם בשנת 1975, הוא גולת הכותרת של קולומבו. בית היתומים החל עם 7 פילים וכיום נמצאים בו כ-50 פילים המטופלים על ידי הצוות האוהב של המקום. זוהי חוויה מומלצת ביותר לאוהבי חיות מכל הגילאים. הגעה לדמבולה והעברה לבית המלון. לינה וארוחת ערב בדמבולה.

טיול לסרי לנקה יום 3 - דמבולה/ סיגירייה/ האברנה/ דמבולה (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת בוקר נבקר בסלע האריות של סיגיריה, אתר מורשת עולמית. על גבי צוק מסלע גרניט המתנשא לגובה של כ-200 מטרים מעל ליערות הג'ונגל נמצאת המצודה העתיקה שנבנתה על ידי המלך קאשיאפה בשנת 477 לספירה. על מנת להגיע אליו יש לטפס ב- 1,200 המדרגות שנחצבו בסלע. כשמגיעים לפסגה מגלים עיר קטנה, גנים ירוקים, מזרקות מקסימות, בריכות מים וכמובן המצודה הענקית עצמה. הנוף מנקודה זו על היערות והאגמים שמסביב מרהיב ביופיו. בעבר הכניסה לגרם המדרגות הייתה דרך ראש האריה שהיה חצוב בסלע. כיום נותרו רק הטלפיים הענקיות שלו. האטרקציה המרכזית של המצודה היא ציורי הקיר המקסימים של נימפות המים חשופות החזה, הנמצאים במערות באזור המצודה. במצודה נמצא גם קיר המראות שבו 1,500 כתבי שירה. לאחר מכן נמשיך להאברנה ונצא לטיול ספארי על גבי פילים. נטייל בשמורת האברנה ובכפרים שמסביב. זוהי בהחלט חוויה בלתי נשכחת. לאחר מכן נשוב למלון בדמבולה. לינה וארוחת ערב בדמבולה.

יום 4 - דמבולה/ קאנדי/ (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת בוקר נצא לעבר קאנדי. קאנדי הייתה בירתו האחרונה של מלכי סרי לנקה וכיום היא מוכרת כאתר מורשת עולמית. השם קאנדי משלב חזיונות של זוהר וגדולה. רבות מאגדות העם וסיפורי הפולקלור עדיין קיימות במקום. נתחיל בנסיעה סביב האגם המלאכותי של קאנדי שנבנה בידי מלך סינהאלה האחרון, סיר וויקראמה ראג'אסינגה ב- 1798. לאחר מכן נבקר באטרקציה המרכזית של העיר- מקדש השן של בודהה, שנבנה במאה הרביעית לספירה. האגדה אומרת כי במקום קבורה שן של בודהה שנלקחה מגופתו לאחר מותו. נוכל להתרשם מהטקסים השונים והמנהגים של המקומיים סביב מקדש השן. נסייר בעיירה קאנדי ולאחר מכן נגיע למלון למנוחה קלה. בשעות הערב נצא למופע פולקלור מקומי. במופע נוכל ליהנות מריקודים ומוזיקה מקומית. לאחר ארוחת ערב נשוב למלון. לינה בקאנדי.

טיול לסרי לנקה יום 5 - קאנדי/ פארדניה/ קאנדי (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר קאנדי הכולל קניות. נבקר בבזאר האומנות ועבודות היד המקומי, שבו יש גם מוזיאון אבני חן וליטוש יהלומים. לאחר מכן נבקר בגנים הבוטאניים של פארדניה שנבנו על ידי מלק סינאלה. אלו הגנים הגדולים והיפים ביבשת כולה. בגנים מגוון רחב של עצים, צמחים ופרחים בכל הצבעים. אחד המוקדים המעניינים ביותר בגנים הוא בית הסחלבים שבו נמצאים מאות זנים שונים של סחלבים. לאחר מכן נשוב למלון. לינה וארוחת ערב בקאנדי.

יום 6 - קאנדי/ נוארה אלייה (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר עיירת הנופש ההררית הפופולארית ביותר נוארה אלייה. מכיוון שהיא נמצאת על ההר הגבוה ביותר בסרי לנקה, פידורוטאלאגלה, המתנשא לגובה של כמעט 2,00 מטרים, נשקף ממנה נוף מרהיב והשינוי לאוויר ההרים הצלול מורגש מיידית. העיירה, הבנויה בסגנון בריטי ויקטוריאני, היא לב ליבה של מטעי התה הרבים של סרי לנקה המייצרת כמות נכבדה של התה הטוב ביותר בעולם. לנוארה אלייה יש את אחד ממגרשי הגולף הטובים ביותר בדרום אסיה. לאחר מכן נגיע למלון למנוחה קלה. לינה וארוחת ערב בנוארה אלייה.

יום 7 - נוארה אלייה (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר יינתן יום חופשי לטיול עצמאי בעיר. לינה וארוחת ערב בנוארה אלייה. הערה: ביום זה יינתן רכב עם נהג (ללא מדריך) לטיול עצמאי למרחק של עד 80 ק"מ. במידה והלקוח מעוניין לנסוע למרחקים גדולים יותר, יהיה עליו לשלם לפי חיוב החברה.

יום 8 - נוארה אלייה/ אאונגלה (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר אאונגלה. לינה וארוחת ערב באאונגלה.

יום 9 - אאונגלה (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר יינתן יום חופשי לטיול עצמאי בעיר. לינה וארוחת ערב באאונגלה. הערה: ביום זה יינתן רכב עם נהג (ללא מדריך) לטיול עצמאי למרחק של עד 80 ק"מ. במידה והלקוח מעוניין לנסוע למרחקים גדולים יותר, יהיה עליו לשלם לפי חיוב החברה.

יום 10 - אאונגלה/ קולומבו (כולל ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר קולומבו. הגעה לקולומבו והעברה למלון. בשעות אחר הצהריים נצא לסיור בעיר קולומבו הכולל ביקור באתרי הקניות המרכזיים. עיר הבירה של סרי לנקה התפתחה בקצב מהיר וניתן לראות בה את שילוב המודרני של גורדי השחקים לצד הבתים המקסימים מהתקופה הבריטית. נראה את הארכיטקטורה הקולוניאלית ונבקר בשוק האותנטי שבשכונת פטה שם ניתן לקנות כל שתחפצו במחיר השווה לכל נפש. נמשיך למקדש של דת ההינדו והבודהיזם ונטייל בשכונת המגורים של התושבים העמידים בעיר. לאחר ביקור במוזיאון קולומבו ובאולם הכנסים של באנדאראנאיקה שניתן מתנה לסרי לנקה על ידי תושבי הרפובליקה של סין. לאחר מכן נשוב למלון. לינה וארוחת ערב בקולומבו.

יום 11 - קולומבו/ ישראל (כולל ארוחת בוקר)

לאחר ארוחת הבוקר, ובהתאם לשעת הטיסה, נצא מהמלון לשדה התעופה המקומי ונטוס לישראל.

יום 12 - ישראל

הגעה לנמל התעופה בן גוריון. סוף שירותי החברה

סוף שירותי החברה
 
 
החבילה לסרי לנקה כוללת:

 • 9 לילות בחדר זוגי על בסיס חצי פנסיון בבתי מלון ארבעה כוכבים.
 • העברות ברכב ממוזג עם נהג דובר אנגלית.
 • כניסות לאתרים הבאים: בית היתומים לפילים, המצודה בסיגירייה, רכיבה על פילים בהאברנה והגנים הבוטאניים.
 • ארוחות המצוינות לעיל.

 
 
החבילה אינה כוללת:

 • כרטיסי טיסה בינלאומיים.
 • אשרת כניסה לסרי לנקה.
 • תוספת במחיר בחגים ופסטיבלים בסרי לנקה.
 • ארוחות וסיורים נוספים שאינם מצוינים לעיל ושתייה מכל הסוגים.
 • טיפים וחיובי אקסטרה במלונות.
 • הוצאות אישיות כגון חיובי טלפון, כביסה וכדומה.
 • אישורי צילום באתרים מסוימים.
 • צ'ק אין מוקדם או צ'ק אאוט מאוחר במלון.

 
 
מסלולים נוספים לסרילנקה : טיול לסרי לנקה וחווית החופים הקסומים
 

 

יעדי טיול: